MASÁŽE

Masáž je terapie, kterou se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně léčit zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí. Masáž je nejstarší formou terapie.

RNDr. Jiří Brus

Masážím se intenzivně začal věnovat v roce 2004 ve wellness Birijus - nynější Tatrafit. V roce 2011 vycestoval za prací do zahraničí. Nejprve se věnoval masážím ve fyzioterapeutickém centru v Kataru a později fungoval jako soukromý masážní terapeut v Anglii. Poté se vrátil do české republiky, kde se nadále věnuje masážím. Díky dlouhodobé praxi profesionálního maséra a získaným zkušenostem z ČR i zahraničí, Vám může poskytnout ty nejlepší služby. Klasická - sportovní masáž, masáž lávovými kameny, lymfatická masáž, bowenova masáž, dornova metoda, relaxační masáž hlavy či baňkování.


Objednání:

Masáže každou středu od 16:00 do 20:00. Pro objednání prosím použijte online rezervaci níže. Na masáže se objednávejte nejpozději den předem. Ve středu se lze objednat na následující středu.


Klasická/sportovní masáž

Klasická masáž je nejznámějším a nejoblíbenějším typem masáže. Její hlavní předností je uvolňující a relaxační působení. Využijete ji po velké fyzické zátěži, kdy uvolnění svalů a svalových úponů podpoří regeneraci organismu, masáž také aktivuje krevní oběh a lymfatický systém. Zvýší se prokrvení a odvod odpadních látek z těla. To podpoří nárůst samo-ozdravovacích procesů a podporu regenerativních procesů. Je vyhledávanou terapií pro kancelářské profese, jejichž šíjové a zádové svalstvo trpí při práci u počítače nebo při telefonování.

Masáž zad 30 min.
Masáž nohou 45 min.
Masáž šíje 15 min.
Po domluvě možnost kombinovat např. záda + nohy 75 min.


Lymfatická masáž

Lymfatická masáž je hmatová technika zaměřená na lymfatický systém, který je nedílnou součástí imunitního systému člověka. Jedná se o jediný systém, jenž uchovává a transportuje z těla ven škodliviny, které vznikají při funkci organismu, nebo do něj vnikají z vnějšího prostředí vzduchem a potravinami. Protože je tento systém hlavním faktorem obranyschopnosti organismu, má rozhodující podíl na všech nemocech dnešní doby. Lymfatická masáž se provádí jemnou a přesně určenou technikou. Pomáhá odstraňovat celulitidu, zeštíhluje a zmenšuje obvod stehen a nohou, zlepšuje vzhled pokožky celého těla, zpevňuje podkoží, modeluje postavu. Zmírňuje otoky nohou, preventivně působí proti vzniku křečových žil a otoků, regeneruje organismus, prokrvuje pokožku a zvyšuje imunitní systém.


Masáž lávovými kameny

Lávové kameny ovlivňují svojí vibrací a teplem energetické dráhy v těle, působí blahodárně na mysl, uvolňují zatuhlé svaly a odstraňují bolesti zad a kloubů. Při masáži se používají speciální oleje a techniky, které dokážou navodit pocit absolutního klidu a uvolnění. Jedná se o jednu z nejlepších terapií na odstranění stresu.


Bowenova masáž

Bowenova masáž patří mezi neinvazivní a nediagnostické metody. Jde o velmi jemnou a šetrnou masáž měkké tkáně, svalů a šlach. Provádí se pomocí jednotlivých pohybů přes určené a přesně definované body lidského těla. Mezi jednotlivými pohyby jsou krátké (asi 2 min.) pauzy. Ty umožní tělu zpracovat informace k maximálnímu využití těchto pohybů. Bowenova masáž působí na několika úrovních a to fyzikální, chemické a emocionální. Jemné reflexní manipulace stimulují některé z energických drah, ale také i krevní a lymfatickou cirkulaci a jemně dráždí nervové cesty. Bowenova masáž se může aplikovat od novorozenců až po staré lidi. Pomáhá při bolestech zad, migrénách, bolestech kloubů, zlepšuje imunitu, funkci ledvin, zklidňuje psychické potíže a snižuje krevní tlak. První masáž je pouze půl hodinová a následné masáže se provádějí hodinu.


Dornova metoda

Dornova metoda je skutečnou metodou jedná se o promyšlený a logický systém rovnání těla. Je velmi jemná manuální terapie, která zvládá obratle a klouby vrátit do jejich původní polohy. Po vrácení kloubů a obratlů do původní polohy lze cítit okamžitou úlevu. Dornovou metodou se napravují klouby a obratle a vyrovnává se celková statika těla. Děje se tak šetrně jemným tlakem za aktivního pohybu a spolupráce pacienta. Pozitivním působením Dornovy metody dochází posléze i k uvolnění nejen fyzických, ale i psychických blokád. Dornova metoda je krom jiného účinná u bolestí kyčlí, kolen, kotníků, nestejné délky končetin, která zapříčiňuje přetěžování jedné končetiny více, zapadlých či posunutých obratlů v celé délce páteře, hallux valgus či vbočené pánve. Po ošetření obvykle následuje Breussova masáž. Jedná se o velice příjemnou energetickou relaxační uvolňující masáž zad, při které se používá především třezalkový olej. Tento olej proniká velice hluboko a pomáhá při regeneraci meziobratlových plotének a zabraňuje vysychání.


Relaxační masáž hlavy

Relaxační masáž hlavy je ideální k odstranění stresu, bolesti a napětí v oblasti hlavy a šíje, únavy očí, nespavosti, nebo při problémech se soustředěním. Jedná se o bezpečnou, jednoduchou a efektivní terapii, která zmírňuje stres.


Baňkování

Baňkováním je přikládání skleněných kulovitých nádobek s nahřátým vzduchem, v nichž se ochlazováním vytvoří podtlak, jenž způsobí jejich přisátí na pokožku. Jedná se o velmi starou metodu známou již ve starověku a je používaná nejen k potlačování bolestí pohybového aparátu, ale i k mírnění vnitřních potíží. Působí jak fyzikálně, reflexně, ale také metabolicky tím, že ovlivňuje pochody látkové výměny v přilehlém okolí a stimuluje imunitu. Podle čínské medicíny reguluje tok životní energie čchi a napomáhá vytažení škodlivosti na povrch těla a jejímu odstranění. Baňkování ovlivňuje procesy i na místech vzdálených aplikací. Prokrví a okysličí kritické body, odplaví škodliviny z jejich centra a po opakovaná správná aplikace vede k úlevě od bolesti v zádech a upraví funkce příslušného vnitřního orgánu, na jehož ovlivnění klient ani nepomyslí. Masáž baňkou způsobuje hluboké prohřátí a prokrvení, které nelze jinou metodou docílit nebo nahradit.

REZERVACE NA Masáže

Rezervace na týden 20.05. - 26.05. 2024

další týden >
Po 20.05.
Út 21.05.
St 22.05.
Čt 23.05.
Pá 24.05.
So 25.05.
Ne 26.05.

CENÍK

30 min. masáž 300 Kč
45 min. masáž 400 Kč
60 min. masáž 500 Kč
10h+2h masáž 5000 Kč

TATRA FIT

Sportovní centrum v Kopřivnici, které nabízí skupinové cvičení, individuální cvičení, soukromou posilovnu, masáže a další. Specializujeme se na zdravý pobyb a metodu Spirální stabilizace páteře - SM Systém. Pořádame kurzy pro fyzioterapeuty, maséry, trenéry i veřejnost.

OTEVÍRACí DOBA

Pondělí: dle objednávky
Úterý: dle objednávky
Středa: dle objednávky
Čtvrtek: dle objednávky
Pátek: dle objednávky
Sobota: dle objednávky
Neděle: dle objednávky

Ochrana osobních údajů
Obchodní podmínky
Doprava a platba

KONTAKT

TATRA FIT
Suterén Interhotelu TATRA
Záhumenní 1161/3A,
742 21 Kopřivnice

  info@tatrafit.cz
  +420 774 641 773

ONLINE PLATBY

Copyright 2015-2022 © TATRAFIT.cz All Rights Reserved. Created by STOP BOLESTI ZAD s.r.o.